Zwycięstwo w konkursie recytatorskim

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Karina Banasik z klasy 7b zajęła I miejsce w XV Powiatowym Turnieju Recytatorskim pt. „Młodopolski bunt”.

26 października 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu powiatowego dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego: Turnieju Recytatorskiego pt. „Młodopolski bunt”, którego organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.
XV Powiatowy Turniej Recytatorski pt. „Młodopolski bunt” polegał na prezentacji w kategoriach: recytacja i deklamacja z elementami tańca, muzyki i innych sztuk wizualnych jednego utworu poetyckiego (w całości lub we fragmencie) z epoki Młodej Polski – spoza kanonu lektur szkolnych. Do konkursu przystąpiło 19 uczestników w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe – klasy VI-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Gratulujemy zwyciężczyni, Karinie Banasik oraz polonistce Anetcie Jakubik-Piątkowskiej.