W piątek 19 kwietnia w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W sobotę13 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim , odbył się konkurs ekologiczny „Szanuj Ziemię”.
Rok 2024 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Rodziny Ulmów w związku z mijającą 24 marca 1944 r. 80. rocznicą zamordowania przez żandarmerię niemiecką rodziny Ulmów i ukrywanych przez nich Żydów.

Dnia 26 marca 2024 r. rozstrzygnięty został konkurs „ 100 POMYSŁÓW NA PISANKĘ WIELKANOCNĄ”. Konkurs skierowany był do uczniów klas  I – III i został zorganizowany przez świetlicę szkolną.
Celem konkursu było:
- kultywowanie tradycji wielkanocnej
- kształtowanie sprawności manualnej
- kształtowanie kreatywności, wyobraźni

W poniedziałek 18 marca w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalski odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Po dwóch miesiącach zbierania monet, nadszedł czas na podsumowanie akcji „Góra grosza”.

Z okazji Dnia Kobiet, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, został zorganizowany charytatywny kiermasz słodkości na rzecz dziewczynki chorującej na zespół Retta.

W środę 20 marca 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w Grach i Zabawach Ruchowych klas I-IV.

W poniedziałek 18 marca 2024 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w konkursie "Egg hunt", który przygotowały dla nich nauczycielki języka angielskiego.
We wtorek 5 marca w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego w Moszczenicy odbył się trzeci etap ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

ul. Jerozolimska 73
tel. / fax: 44 732-37-31
e-mail: sp5@sp5.piotrkow.pl

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn

Ile czasu spędzasz przed komputerem w weekend?

Zobacz wyniki