Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:

Czynna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

Poniedziałek            Wtorek              Środa                   Czwartek               Piątek

Biblioteka jest ośrodkiem edukacji czytelniczej, posiada czytelnię, w której można korzystać z księgozbioru podręcznego oraz przytulne miejsce do czytania dla chętnych czytelników. W skład księgozbioru wchodzą lektury szkolne, lektury uzupełniające, wybrane pozycje z literatury. W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny: literatura popularnonaukowa, encyklopedie.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
  • Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły.
  • Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.
  • Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.
  • Czytelnik może posiadać na swoim koncie 4 książki.
  • Maksymalny okres wypożyczenia to dwa miesiące. Za zgodą nauczyciela-bibliotekarza można przedłużyć czas wypożyczenia książki.
  • Czytelnik, który przekroczył termin oddania książki nie może korzystać z biblioteki, aż do momentu zwrócenia zaległej pozycji.
  • Nie wolno samemu brać książek z biblioteki, nie zgłosiwszy tego wcześniej nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  • Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
  • Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza.
  • Nie wolno pozostawiać wypożyczonych książek bez wypisania ich z dokumentacji.
  • Przed zakończeniem roku szkolnego, każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.
  • W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.

Opiekunem biblioteki szkolnej jest pani Ewa Woźniak.

Nasi uczniowie odwiedzają też bibliotekę miejską, gdzie uczestniczą w spotkaniach z autorami książek i poznają zasoby biblioteki publicznej oraz uczestniczą w lekcjach bibliotecznych.

Załączniki artykułu

Plan pracy biblioteki szkolnej (docx) 0.01mb, (pobrań: 98)
Artysta Mrożek (pdf) 1.23mb, (pobrań: 109)
quo-vadis (pdf) 1.82mb, (pobrań: 1007)