W kwietniu rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs plastyczny "Zimowe pejzaże" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim.

W marcu nasza szkoła wzięła udział w „Konkursie z jajem” organizowanym przez kino Helios, w którym nagrodą główną był darmowy seans filmowy dla zwycięskiej klasy.

W marcu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny po hasłem "Bezpieczne zabawy zimowe. WOPR przypomina: bądź ostrożny i rozważny".

Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Otrzymaliśmy dotację na dofinansowanie zadania: „Odkrywamy bioróżnorodność - program edukacji ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim”. Program ekologiczny realizowany jest do czerwca 2016 roku.

We wtorek 8 marca 2016 r. odbyły się finały Szkolnej Ligi OSiR w Piłkę Ręczną chłopców.
W środę 9 marca 2016 r. rozegrane zostały  Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Mini Piłkę Koszykową Dziewcząt.

W środę 9 marca 2016 r. zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Mini Piłkę Koszykową.

W piątek 12 lutego 2016 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 5.

W czwartek 11 lutego 2016 r. została rozegrana Szkolna Liga OSiR w Piłkę Ręczną chłopców klas V.

W poniedziałek 8 lutego 2016 r. w ramach Szkolnej Ligi OSIR braliśmy udział w II turnieju Mocowania Dziewcząt i Chłopców.