W piątek 7 listopada 2016 r. nasze szczypiornistki brały udział w  półfinale Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Mini Piłkę Ręczną.

W piątek 28 października 2016 r. nasza szkoła brała udział w Mistrzostwach Miasta w Mini Piłkę Ręczną Dziewcząt, których organizatorem był Miejski Szkolny Związek Sportowy.

W poniedziałek 24 października 2016 r. nasza szkoła brała udział w Mistrzostwach Miasta w Mini Piłkę Ręczną Chłopców, którego organizatorem był Miejski Szkolny Związek Sportowy.

W piątek 21 października 2016 r. w Warszawie uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Finale Programu „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”, organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Zapaśniczy.

W czwartek 20 października 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w religijnym międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Nowe życie w Chrystusie”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim.

W poniedziałek 17 października 2016 r. w Hali „Relax” odbyło się zakończenie „Młodzieżowej Szkolnej Ligi OSiR 2015/2016” dla uczniów piotrkowskich szkół. Imprezę uatrakcyjnił mecz pokazowy piłki ręcznej pomiędzy seniorami i juniorami MKS „Piotrkowianin”, których trenerem jest pan Zenon Kurzydlak.

18-10-2016

Biegi przełajowe

W czwartek 13 października 2016 r. nasza szkoła brała udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się na Stadionie Miejskim „Concordia”. Drużynie chłopców udało się wywalczyć IV miejsce, natomiast drużyna dziewcząt zajęła miejsce VI.
We wtorek 4 października 2016 r. nasi uczniowie zajęli II miejsce w międzyszkolnym konkursie ekologiczno-literackim „Ekosystem różnorodny- polny, leśny oraz wodny”, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim.

W poniedziałek 3 października 2016 r. odbył się Finał Wojewódzki turnieju „ZAPASY W KAŻDEJ SZKOLE”.

19-09-2016

Mamy to!!!

Brawo WY! Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na projekt budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią i skocznią do skoku w dal przy Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, w ramach "Budżetu Obywatelskiego 2017 w Piotrkowie Trybunalskim". To dzięki Wam nasi uczniowie już wkrótce będą mogli trenować na pięknym , nowoczesnym boisku.