W czwartek 28 stycznia 2016 r.  w ramach Szkolnej Ligi OSiR odbyły się zawody w Mini Piłkę Ręczną Dziewcząt.

W piątek 19 stycznia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego podsumowano oraz rozdano nagrody w V edycji konkursu "Moje Drzewo Genealogiczne" pod patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
W piątek 4 grudnia 2015 r. w Urzędzie Miasta wręczono nagrody w konkursie „Przyłącz się do Piotrkowskich - jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?”, który został zorganizowany w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”.
W piątek  27 listopada 2015 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się Turniej Mickiewiczowski „Niepisane prawa, czyli w świecie ballad”, w którym wzięli udział uczniowie klas szóstych potrkowskich szkół podstawowych.

W poniedziałek 16 listopada 2015 r. nasza szkoła brała udział w Szkolnej Lidze OSiR „Mocowanie Dziewcząt i Chłopców – I Turniej.

W dniach 3-4 listopada 2015 r. nasza szkoła brała udział w Mistrzostwach Miasta w Mini Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców. Obie nasz reprezentację uplasowały się na III miejscu.

W sobotę 24 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym rajdzie turystycznym. Był to X Jesienny Zlot Szkolnych Kół  PTSM.
We wtorek 13 października 2015 r. w Hali „Relax” odbyło się zakończenie „Młodzieżowej Szkolnej Ligi OSiR 2014/2015” dla uczniów piotrkowskich szkół. Impreza odbyła się w ramach kampanii społecznej „Zachowaj trzeźwy umysł”, a jej organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Trybunalskim.
W czwartek 8 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które rozegrane zostały na stadionie Concordii.
W poniedziałek 28 września 2015 roku w Klubie Kultury ,,Jaskółczyn” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, uroczyście rozstrzygnięto IV edycję konkursu plastycznego "Zielone lasy, czyste wody - to dar przyrody".