W poniedziałek 13 kwietnia 2015 r. w ramach szkolnej ligi OSIR odbyły się Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt klas IV - V.
W czwartek 12 marca odbył się  międzyszkolny konkurs "Wiedzy o sporcie" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Piotrkowie Trybunalski.
We wtorek 3 marca i w piątek 6 marca uczennice naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Miasta w Mini Piłkę Koszykową.
We wtorek 3 marca podczas Dnia Otwartego Gimnazjum nr 1 wręczone zostały nagrody w konkursie międzyszkolnym "Najładniejsza kartka świąteczna w języku obcym".
W dniach 18-20 lutego 2015 r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w rozgrywkach szkolnej ligii OSiR w piłce koszykowej. Po zaciętej walce w eliminacjach, które odbyły się w środę 18 lutego, jako jedna z czterech drużyn reprezentacja naszej szkoły dostała się do kolejnego etapu rozgrywek.
We wtorek 27 stycznia w siedzibie stowarzyszenia BUSOLA odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski „Czytam sercem, słowem maluję…”.
We wtorek 9 grudnia 2014 r. odbył się "Mikołajkowy Turniej - Mocowanie klas IV". Nasi młodzi zapaśnicy spisali się znakomicie zajmując najwyższe lokaty!
W dniach 2 i 3 grudnia 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:Patrycja Karlińska, Wiktoria Adamek, Wiktor Michalski i Patryk Stańczyk.
Każdy czytelnik ma swojego ulubionego Superbohatera książkowego, stąd też nasi uczniowie bardzo chętnie przystąpili do wykonania zadania konkursowego, związanego z ulubionymi lekturami.
21-06-2015

Mamy Oskara

W piątek 21 listopada 2014 r. podczas uroczystej gali IX finału wojewódzkiego Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa zorganizowanej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przedstawiciel naszej szkoły odebrał Oskara z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji za zajęcie II miejsca w finale I edycji konkursu filmowego „Mój Sportowy Lider” za filmik pt. "Kibic wczoraj i dziś".