We wtorek 17 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnej Lidze OSiR „Mocowanie Dziewcząt i Chłopców – I Turniej.

W środę 14 czerwca 2017 r. uczennice naszej szkoły brały udział w finale rejonowym Orlikowej Ligi  Mistrzów "Łódzkie Gra w Ręczną".

27 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się X edycja konkursu polonistycznego „Szansa na szóstkę” przeznaczona dla uczniów klas szóstych naszego miasta i powiatu.

We wtorek 23 maja 2017 r. roku odbyła się III edycja Szkolnej Olimpiady z Języka Angielskiego zorganizowana przez Prywatną Szkołę Podstawową nr  1 w Piotrkowie Trybunalskim.

W sobotę 20 maja 2017 r. odbył się międzyszkolny konkurs kaligraficzny "Mistrz Kaligrafii" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3.
W czwartek 18 maja 2017 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Orlikowej Lidze Mistrzów "Łódzkie Gra w Ręczną".

Znamy już wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2017 dla uczniów naszej szkoły.
We wtorek16 maja 2017 r. na Stadionie Miejskim odbył się „VI Mitingu Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych” zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W piątek 12 maja w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

W piątek 12 maja 2017 r. w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym nr 1 zostały wręczone dyplomy i drobne upominki dla uczestników konkursu fotograficznego "Powrót do przeszłości- Piotrków dawniej i dziś".