Lubisz robić zdjęcia? Potrafisz dostrzegać piękno natury? Utrwal urodę jesiennej przyrody na fotografiach i wyślij je na konkurs „BARWY JESIENI”.

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.
Z tej okazji w piątek 30 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się kolejne muzyczne spotkanie.

W czwartek 29 września 2016 roku w całym naszym mieście odbywało się „Czytanie Biblii”. Szkoła Podstawowa nr 5 również wzięła udział w tym przedsięwzięciu.

W środę 28 września 2016 r. uczniowie klas IIa i IIc wybrali się do Janowca nad Wisłą, gdzie wśród lasów, łąk i lessowych wąwozów rozpościera się rodzinny park tematyczny - Magiczne Ogrody, pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię.

W niedzielę 25 września 2016 r. na stadionie "Concordia" odbyła się kolejna edycja Trybunalskiego Biegu z OSiR-em, w którym uczestniczyło 1300 osób.

W czwartek 22 września 2016 r. uczniowie klas czwartych wybrali się do Janowca nad Wisłą, gdzie wśród lasów, łąk i lessowych wąwozów rozpościera się rodzinny park tematyczny - Magiczne Ogrody, pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię.

W środę 21 września 2016 r. uczniowie z  klas IIb, IIIa i IIId uczestniczyli w zajęciach w Wiosce Indiańskiej "Tatanka" w Solcy Małej.

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach akcji "Zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy", zbieramy: papier, tekturę, butelki typu PET i aluminiowe puszki po napojach.
04-09-2016

Odkręcamy dla Ani

W tym roku zakrętki zbieramy dla Ani.
Ania ma niecałe pięć lat, choruje na porażenie mózgowe. Aby mogła chodzić musi przejść leczenie w Niemczech. Koszt to 250 tys. złotych. Pomóż Ani stanąć na nogach – przynieś zakrętki, które pomogą w zebraniu środków na leczenie.

Zakrętki mogą być po napojach, płynach do prania, dezodorantach, kawie, ketchupie – każda plastikowa zakrętka się przyda!
Więcej o Ani na stronie fb https://www.facebook.com/StawiamyAnieNaNozki/ lub

Jeszcze nam w głowie plan wycieczek,
jeszcze nam w ustach smak porzeczek,
jeszcze nam w oczach łąki skoszone,
a tu już w uszach szkolny dzwonek ...

ul. Jerozolimska 73
tel. / fax: 44 732-37-31
e-mail: sp5@sp5.piotrkow.pl

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol

Ile czasu spędzasz przed komputerem w weekend?

Zobacz wyniki