Czy Piotrków zna angielski? Już 20 listopada 2016 r. o godz. 11:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. H. Sienkiewicza 10/12 mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego napiszą Wielki Test Języka Angielskiego.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie o prawach dziecka „Czy znasz swoje prawa?”.

31-10-2016

Ślubujemy dziś!

"Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być,
ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś."
Słowa tej piosenki stały się mottem dla pierwszoklasistów, którzy w piątek 28 października 2016 r. zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

W dniach 19 i 20 października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem gościliśmy autorkę książek fantastyczno – przygodowych dla dzieci i młodzieży panią Dorotę Mularczyk.

23-10-2016

Mister Szkoły 2016

Jak co roku z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Mister Szkoły.

Tradycją naszej szkoły są wrześniowe wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do tegorocznych kandydowało 15 uczniów z klas I - VI.

W poniedziałek 17 października 2016 r. odbył się w naszej szkole koncert pt. "Smyczkiem po mapie" w wykonaniu duetu smyczkowego PRO ARTE. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie: Krzysztof Orzechowski - wiolonczela i Jacek Woźnica - skrzypce.

"Najlepsi nauczyciele to Ci, którzy wskazują gdzie patrzeć, ale nie mówią, co masz zobaczyć."

W czwartek 6 października 2016r. uczniowie klas 5a i 5c wybrali się do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wnętrza pięknego dworku, który pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa polskiego z okazji jubileuszu 25-lecia pracy literackiej.
W środę 5 października uczniowie klas IIIc i IIIb odwiedzili Wioskę Indiańską niedaleko Ozorkowa.

ul. Jerozolimska 73
tel. / fax: 44 732-37-31
e-mail: sp5@sp5.piotrkow.pl

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor, Katarzyna

Ile czasu spędzasz przed komputerem w weekend?

Zobacz wyniki