Zwycięskie jesienne wędrowanie...

Rajd 005
W sobotę 24 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym rajdzie turystycznym. Był to X Jesienny Zlot Szkolnych Kół  PTSM.
Głównym celem zlotu było propagowanie zdrowego trybu życia oraz poszerzanie wiadomości dotyczących naszego regionu. Spacer po zabytkowym Piotrkowie umilały opowieści piotrkowskiego przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Głównym punktem rajdu było zwiedzanie i poznanie historii cerkwi i kościoła ewangelickiego. Najwięcej emocji wzbudziło właśnie zwiedzanie cerkwi prawosławnej  pod wezwaniem Wszystkich Świętych znajdującej się przy ul.Słowackiego. Wszyscy chcieli zobaczyć jak wygląda wnętrze jedynej prawosławnej świątyni w mieście, której drzwi na co dzień są zamknięte. Tam proboszcz parafii mgr Jan Jakimiuk z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o historii cerkwi i czasach teraźniejszych.Wnętrze cerkwi zrobiło na wszystkich uczestnikach rajdu ogromne wrażenie.
Długi jesienny spacer zakończył konkurs wiedzy o cerkwi i kościele ewangelickim oraz konkurs piosenki turystycznej, które odbyły sie w Szkole Podstawowej nr 12.
Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Andrzejczyk, Natalia Gajda, Oliwia Szcześniak, Kaja Kukułka, Bartek Szubert, Wiktor Chimiak i Dominik Baranowski zajęła I miejsce. GRATULUJEMY!!!
Opiekunem grupy była pani Ewelina Grabowska.