Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim

Każdy czytelnik ma swojego ulubionego Superbohatera książkowego, stąd też nasi uczniowie bardzo chętnie przystąpili do wykonania zadania konkursowego, związanego z ulubionymi lekturami.
Organizatorem konkursu, którego myślą przewodnią jest popularyzacja literatury dziecięcej oraz inspirowanie dzieci do aktywności twórczej była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Konkurs "Mój Superbohater książkowy" organizowany został z okazji 50-lecia Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej wchodzącej w skład Działu Zbiorów Specjalnych. Był także jednym z przedsięwzięć składających się na kampanię społeczną „Łódzkie Czyta" 2014.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie plakatu promującego ulubionego bohatera literackiego, a niezbędnym elementem plakatu był slogan reklamowy dotyczący tegoż bohatera.
W konkursie wzięło udział 744 dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego. Wśród wyróżnionych w konkursie znalazł się uczeń naszej szkoły - Olaf Strzelecki z kl. Vb, który wykonał plakat promujący książkę pt. "Pinokio"
Wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada 2014 r. podczas trwania IV Salonu Ciekawej Książki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych popatrzcie na pozostałe prace reprezentujące naszą szkołę.