Turyści z "piątki" najlepsi

W sobotę 18 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Jesiennym Zlocie Szkolnych Kół PTSM.
Głównym celem zlotu było propagowanie zdrowego trybu życia oraz poszerzanie wiadomości dotyczących własnego regionu turystycznego i zagadnień ekologicznych. Głównym punktem było zwiedzanie Zamku Królewskiego w Piotrkowie oraz wystawy rzeźby Krystyny Fołdygi – Solskiej o papieżu Janie Pawle II. Niezwykłą atrakcją dla dzieci były pokazy rycerskie oraz opowieści o dziejach i historii pisma oraz możliwość pisania „gęsim piórem”. Trasa pieszej wędrówki rajdu biegła przez zabytkowe miejsca Piotrkowa.
Długi jesienny spacer zakończyły konkursy:
• wiedzy o Piotrkowie Trybunalskim i Zamku Królewskim
• konkurs pływania
• konkurs piosenki turystycznej.
Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Andrzejczyk, Natalia Gajda, Wiktor Jagodziński, Wiktoria Niespodziańska, Patrycja Rosińska, Olaf Strzelecki, Oliwia Szcześniak, Bartłomiej Szubert zajęła I miejsce. GRATULUJEMY!!!!
Opiekunem grupy była pani Ewelina Grabowska

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego wędrowania....