Sukces w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w VI edycji konkursu plastycznego "Zielone lasy, czyste wody, to dar przyrody" zorganizowanego przez  Klub Kultury Jaskółczyn .
W grudniu obyło się uroczyste wręczenie nagród  tegorocznej edycji. Tematem  prac plastycznych były zwierzęta chronione –zwierzęta zagrożone w Polsce, dzisiaj najczęściej występujące w rezerwatach przyrody i parkach narodowych. Do konkursu w tym roku przystąpiły klasy V i VI. Na zajęciach uczniowie długo przygotowywali się do wykonania prac. Najpierw wybrali chroniony lub zagrożony gatunek  i opisali go w zeszycie w formie notatki, wybrali zdjęcia ukazujące wiele szczegółów wyglądu zewnętrznego wybranego gatunku. Techniką, która zainspirowała uczniów do pracy twórczej były dokonania  Georges’a Seurata i jego "Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte" wykonane w technice pointylizmu, czyli  budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie gęsto rozmieszczonymi, różnobarwnymi punktami i kreskami kładzionymi na płótno czubkiem pędzla. Pracochłonna technika zaowocowała sukcesem - uczniowie Marysia Bronka i Oliwier Holak zajęli II równorzędne miejsce w najstarszej  kategorii wiekowej  11 – 14 lat, natomiast Anna Winiarska zdobyła  wyróżnienie.
Poniżej obejrzeć można prace naszych uczniów zakwalifikowane do konkursu.