Pierwsze i trzecie miejsce w tenisie stołowym

We wtorek 6 listopada oraz w środę 7 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego o Mistrzostwo Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W turnieju dziewcząt wzięło udział  siedem szkół.  Rywalizowano w dwóch grupach. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze w grupie, a w finale pokonały zawodniczki z SP 12 i dzięki temu w całym turnieju uplasowały się na pierwszym miejscu. Zwycięstwo w tych zawodach daje prawo do reprezentowania naszego miasta w zawodach rejonowych, które odbędą się 13 listopada w Dobroszycach.
Naszą szkołę reprezentowały  Anna Winiarska i Rejniak Izabela.
Opiekun Małgorzata Wójtowicz.

W turnieju chłopców udział wzięło osiem szkół. Rywalizowano w dwóch grupach. Nasi chłopcy w swojej grupie ulegli tylko zespołowi z  SP 16, natomiast dwa kolejne mecze, z SP 13 i SP 11, wygrali. W walce  o trzecie miejsce nasi zawodnicy wygrali z SP 2 i tym samym zdobyli brązowy medal w turnieju.
Naszą szkołę reprezentowali Antoni Eksman i Szymon Iwański.
Opiekun Zenon Kurzydlak