Nasza szkoła w gronie laureatów konkursu WFOŚ i GW w Łodzi

Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Otrzymaliśmy dotację na dofinansowanie zadania: „Odkrywamy bioróżnorodność - program edukacji ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim”. Program ekologiczny realizowany jest do czerwca 2016 roku.

Całkowity koszt zadania: 13 537,00 zł
Dotacja z WFOŚ i GW w Łodzi : 11 950,00 zł
Wkład własny: 1587,00 zł

Celem programu jest wzrost poziomu wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej oraz wykształcenie postaw proekologicznych u uczniów. Program umożliwia rozbudzenie w uczniach zaciekawienia i zainteresowania bogactwem otaczającej przyrody. Realizacja treści ujętych w programie stwarza warunki do obcowania z przyrodą i poznawania jej w różnych aspektach. Podczas wycieczek i warsztatów dzieci poznają zasady odpowiedniego zachowania się w różnych miejscach, zasady ochrony środowiska naturalnego, które będą mogły wykorzystać w życiu codziennym oraz umiejętność korzystania z zasobów przyrody. Dzięki temu szkoła wspomaga rodzinę dziecka w procesie wychowawczym. Informacje na temat osiągnięć uczniów będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej szkoły. Przyczyni się to do promocji zarówno laureatów konkursów jak i wyróżni placówkę oświatową.
Efekty rzeczowe zadania:
- Zorganizowanie konkursów: „Zielnik drzew i krzewów”, „Przyroda w obiektywie”, „Różnorodność wokół nas- świat roślin i zwierząt”, „Flora i fauna regionu piotrkowskiego”.
- Wycieczki szkolne:  Muzeum w Nieborowie i Arkadii (klasy IV i V), Mikrokosmos- Park Edukacyjno-Rozrywkowy (klasy III), Ogród Zoologiczny i Afrykarium we Wrocławiu (klasy VI), Ogród Botaniczny w Łodzi (klasy V)
- Warsztaty artystyczno- ekologiczne (klasa III a)
- Zakup pomocy dydaktycznych
- Spotkania uczniów pierwszego etapu edukacyjnego (klasy I-III) i uczniów drugiego etapu edukacyjnego (klas IV-VI) z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego