Mistrzostwa w tenisie stołowym

IMG_20180111_085806
We wtorek  9 stycznia oraz w czwartek 11 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego o Mistrzostwo Piotrkowa Trybunalskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
W turnieju dziewcząt wzięło udział  pięć szkół. Rywalizowano systemem „ każdy z każdym”.
Po zaciętej i wyrównanej walce nasze dziewczęta zwyciężyły w całym turnieju, i tym samym uzyskały prawo do reprezentowania naszego miasta w zawodach rejonowych.  Kolejność końcowa przedstawia się następująco : SP 5, SP 8, SP 16, SP 3, SP 12.
Naszą szkolę reprezentowały:  Anna Winiarska, Kinga Ratajska i Izabela Rejniak.
Opiekun Małgorzata Wójtowicz.

W turnieju chłopców udział wzięło siedem szkół. Rywalizowano w dwóch grupach. Nasi chłopcy ulegli w pierwszym meczy SP 12, natomiast dwa kolejne z SP 8 i SP 3 wygrali. W walce o finał, po bardzo wyrównanej potyczce, musieliśmy uznać wyższość gospodarzy czyli SP 16. W walce  o trzecie nasi chłopcy przegrali z SP 13, zajmując tym samym w całym turnieju czwarte miejsce.
Kolejność końcowa przedstawia się następująco : SP 12, SP 16, SP 13, SP 5, SP 3 SP 11, SP 8.
Nasza szkołę reprezentowali: Antoni Eksman i Szymon Iwański.
Opiekun Jarosław Jaworski.
Należy wspomnieć że nasi zawodnicy są uczniami klas piątych, a rywalizowali z tenisistami z klas VI.