Mamy Oskara

W piątek 21 listopada 2014 r. podczas uroczystej gali IX finału wojewódzkiego Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa zorganizowanej w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przedstawiciel naszej szkoły odebrał Oskara z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji za zajęcie II miejsca w finale I edycji konkursu filmowego „Mój Sportowy Lider” za filmik pt. "Kibic wczoraj i dziś".
Na konkurs nadesłano 24 filmy z całego województwa łódzkiego, spośród których 17 października wyłoniono finalistów. Spośród nadesłanych filmów wyróżniono tylko cztery prace, w tym film nakręcony przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
W niespełna 5 minutowym filmiku  udało  się pokazać przemianę ,,urwisów” w prawdziwych zawodników  piłki ręcznej, a uliczne graffiti szpecące mury miast w arcydzieła Młodego Pokolenia.
Pomysłodawcą scenariusza był  Andrzej Sobański z klasy IVa.
Policyjna Akademia Bezpieczeństwa wpisana jest w założenia kampanii społecznej „Wspólne Osiedla” promującej rządowy program ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” oraz w projekt „Kibicuj Bezpiecznie”.
Serdecznie zapraszamy  do obejrzenia relacji z uroczystości oraz filmu "Kibic wczoraj i dziś".