III miejsce w finale ogólnopolskim

Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
7 + 6 =
W piątek 21 października 2016 r. w Warszawie uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Finale Programu „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”, organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Zapaśniczy.

W zawodach uczestniczyli przedstawiciele ośmiu województw. Szkoła, która zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich nabywała prawo do udziału w Finale Ogólnopolskim. Zawody zostały rozegrane systemem pucharowym w trzech konkurencjach: walka o szarfę – ogonki, walka o piłkę i mini mocowanie. W ćwierćfinale  uczniowie naszej szkoły pokonali PSP nr 32 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu  2-1.
W pojedynku półfinałowym spotkaliśmy się z SP nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie. Niestety pojedynek przegraliśmy 2-1, tym samym kończąc zawody na III miejscu.
Finał został uświetniony przez naszych wspaniałych olimpijczyków Jacka Fafińskiego ( wicemistrz olimpijski  Atlanta 1996 ) oraz Andrzeja Suprona ( wicemistrz olimpijski Moskwa 1980 ). Wspaniałą oprawę artystyczną oraz prowadzenie rozgrzewki dla dzieci zapewnili Rafał Brzozowski, piosenkarz i były zapaśnik oraz Piotr Kościuszko zapaśnik i uczestnik programu The Voice of Poland.
Naszą szkołę reprezentowali: Edyk Kinga, Seroka Roxana, Małkowska Weronika, Olszewska Wiktoria, Krasiński Kacper, Dziubałtowski Adam, Zajączkowski Igor, Gałecki Oskar, Brzozowski Dorian, Koszlaga Mateusz (z udziału w finale wyeliminowała go kontuzja).
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi panu Jarosławowi Jaworskiemu.

Krótką relację z zawodów możecie zobaczyć na filmikach nagranych przez pana Jarosława Jaworskiego. Filmy znajdziecie tutaj i tutaj.