Czwórbój lekkoatletyczny - awans do zawodów rejonowych

We wtorek 14 maja 2019 r. na Stadionie Miejskim odbył się „VIII Miting Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych” zorganizowany przez  Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Do zawodów zgłosiło się pięć piotrkowskich szkół podstawowych : SP 2, SP 3, SP 5, SP 12 i SP 16.
Zawodnicy i zawodniczki brali udział w czterech konkurencjach sportowych: rzut piłeczką palantową, skok w dal, biegi: 60 m, 600 m (dziewczęta ) i 1000m (chłopcy).

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Andżelika Jakubczyk, Hanna Krych, Oliwia Mielczarek, Joanna Mikołajczyk, Wiktoria Olszewska, Kinga Ratajska i Alicja Szmitka uplasowała się na III miejscu.

Reprezentacja chłopców w składzie: Antoni Eksman, Kamil Szczepanowski Maksymilian Nowakowski, Patryk Michalak i Eryk Smuga wywalczyła II miejsce i tym samym zapewniła sobie awans to zawodów rejonowych.

Nasi uczniowie uzyskali także bardzo dobre wyniki indywidualne:
Andżelika Jakubczyk I miejsce rzut piłeczką palantową
Kinga Ratajska II miejsce rzut piłeczką palantową
Kamil Szczepanowski I miejsce skok w dal i bieg na 60 m
Maksymilian Nowakowski III miejsce skok w dal i II miejsce rzut piłeczką palantową

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!

Opiekunowie : Małgorzata Wójtowicz, Zenon Kurzydlak, Jarosław Jaworski, Robert Pawlikowski