Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.

12-10-2017

Biegi przełajowe

W czwartek 12 października 2017 r. nasza szkoła brała udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się na Stadionie Miejskim „Concordia”.

Miło nam poinformować, że uczennica kl. IVc Maja Zygmuntowicz zdobyła I nagrodę w konkursie plastycznym pt: "Bohaterowie Księgi Sędziów", którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim.

09-10-2017

Dzień Papieski

W każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodzony jest w Polsce Dzień Papieski. Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

W środę 4 października 2017 r. uczniowie klasy 5c wybrali się na spacer po Piotrkowie Trybunalskim.

We wtorek 3 października 2017 r. w powszechnym i tajnym głosowaniu wybraliśmy skład Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.
We wtorek 3 października 2017 r. w naszej szkole odbył Dzień Głośnego Czytania Biblii.

W środę 27 września 2017 r.uczniowie z klas III a i III c byli na wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji".
W czwartek 21 września 2017 r. uczniowie klas piątych oraz kilkoro uczniów z klas szóstych i siódmych o świcie wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Biskupina, Gniezna i Poznania.
„Cieszą nasze oczy kropki wesolutkie,
talenty wskazują: duże i malutkie”.

ul. Jerozolimska 73
tel. / fax: 44 732-37-31
e-mail: sp5@sp5.piotrkow.pl

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr

Ile czasu spędzasz przed komputerem w weekend?

Zobacz wyniki