Turniej wiedzy pożarniczej - eliminacje miejskie

W poniedziałek 18 marca w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalski odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. W eliminacjach wzięło udział 29 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Patronatem honorowym eliminacji był Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, który ufundował nagrody główne – książki oraz Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi.

Uczennice naszej szkoły stanęły na podium - Natalia Jenczylik I miejsce  i Lena Grzybek II miejsce, tym samym zakwalifikowały się do kolejnego etapu OTWP.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!