Komisja Europejska ogłosiła rok 2023 Europejskim Rokiem Umiejętności. Mediateka 800-lecia włączyła się do obchodów, organizując różnorodne warsztaty i spotkania.
4 maja ekipa TV Piotrków odwiedziła naszą szkołę, nagrywając krótki reportaż o sukcesach edukacyjnych  uczennicy klasy 8c Gabrysi Ceglarek, podwójnej laureatki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

We wtorek kwietnia 2023 roku uczennica  naszej szkoły Gabriela Ceglarek, wzięła udział w warsztatach chemicznych, które odbyły się w  I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.
Delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W poniedziałek 24 kwietnia uczniowie klasy VIb uczestniczyli w warsztatach, podczas których kształcili w praktyce umiejętność autoprezentacji. Zajęcia przygotowane były w ramach rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych i prowadzone przez konsultantki Centrum Rozwoju Edukacji Marlenę Kowalską i Katarzynę Harlejczyk.
W sobotę 22 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II.

Dnia 20 kwietnia 2023 r. w ramach realizowanego od lat w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych z prelegentką firmy ,,Procter and Gamble” panią Karoliną Langier.

19-04-2023

#AkcjaŻonkile

"Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła"
Marek Edelman
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8c Gabrysia Ceglarek otrzymała tytuł Laureata dwóch Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego i Chemii.
19 kwietnia 2023 roku mija 80. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

ul. Jerozolimska 73
tel. / fax: 44 732-37-31
e-mail: sp5@sp5.piotrkow.pl

Wtorek 30 kwietnia 2024

Eutropiusz, Bartłomiej, Chwalisława, Lilla, Katarzyna, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Jakub, Marian, Andrea, Piotr

Ile czasu spędzasz przed komputerem w weekend?

Zobacz wyniki