Zostań Aniołem Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego

Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły, do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.
Dzień Piżamy to dzień promocji zdrowia i solidarności z chorymi dziećmi. Dlaczego piżama? Ponieważ jest to główne ubranie chorych dzieci. Dlatego na znak solidarności z dziećmi na oddziałach onkologicznych, w piątek 24 września przyjdź do szkoły w piżamie lub ze znakiem skrzydeł anioła. Jeśli nie chcesz zakładać piżamy, możesz napisać na ubraniu lub przyczepić do ubrania kartkę z napisem #Piżama.
Tego samego dnia odbędzie się dla chętnych uczniów „Bieg w piżamie” wokół szkoły lub zabawy ruchowe w sali gimnastycznej. Dodatkowo zostanie zorganizowana pieniężna zbiórka charytatywna na Fundację „Gdy liczy się czas”, która zajmuje się wsparciem dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową oraz promowaniem postawy prozdrowotnej i profilaktyką chorób cywilizacyjnych wśród dzieci i młodzieży.