Wyprawa do łódzkiego ZOO

W środę 15 czerwca 2016 r. uczniowie klas Ib, IIa i IId odwiedzili Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  w zakresie ochrony gatunkowej zwierząt,  z uwzględnieniem ochrony różnorodności biologicznej.Wielką sympatią zwiedzających, zwłaszcza najmłodszych, cieszyło się mini zoo, dające możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi. Zwiedzający mogli zobaczyć  z bliska rożne zwierzęta, nauczyć się rozróżniania poszczególnych gatunków i ras zwierząt; niektóre z nich można było pogłaskać, nakarmić, czy przytulić. Można było dowiedzieć się kto był przodkiem zwierząt od wieków towarzyszących człowiekowi, czyli o procesach udomowienia zwierząt.
Wycieczka odbyła się w ramach projektu szkolnego: „Odkrywamy bioróżnorodność- program edukacji ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.