Uroczyste ślubowanie

W czwartek 20 października 2022 r. kolejny rocznik uczniów klas pierwszych złożył uroczyste ślubowanie i tym samym został przyjęty w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

Pierwszaki w galowych strojach i w "żakowskich" czapkach na głowach wyglądały bardzo uroczyście. Uczniowie ślubowali wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy oraz przysparzać dumy nauczycielom i rodzicom.
Po części artystycznej, w czasie której pierwszaki słowami wierszy i piosenek udowodniły, że są świetnie przygotowane do roli uczniów, pani dyrektor Magdalena Bobras dokonała symbolicznego pasowania, dotykając ramienia każdego z pierwszaków czarodziejskim ołówkiem na znak przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Wśród zaproszonych gości, którzy swą obecnością uświetnili tę uroczystość byli pani wicedyrektor Anna Eksman, kierownik Referatu Edukacji Radosław Kaczmarek, ksiądz prałat Grzegorz Gogol, grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców działającej przy naszej szkole oraz dumni rodzice.
Po ślubowaniu pierwszaki udały się do swoich sal, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Kochane pierwszaki! Życzymy Wam samych radosnych chwil w naszej szkole oraz przyjaźni z książkami, która przetrwa całe życie.