Trzecioklasiści w stolicy

W poniedziałek 23 maja 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział wzięli uczniowie klas trzecich. Dzieci miały możliwość poznania zabytków i historii naszej stolicy.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy go "od środka" włącznie z lożami dla VIP-ów, szatniami piłkarzy i innymi ciekawymi miejscami. Widziany w rzeczywistości jest jeszcze piękniejszy niż na zdjęciach czy w telewizji. Następnie przejechaliśmy metrem pod dnem Wisły, aby po wyjściu ze stacji rozpocząć spacer po stolicy. Wędrując Traktem Królewskim dotarliśmy na Plac Zamkowy. Po drodze podziwialiśmy Nowy Świat, Muzeum Fryderyka Chopina, Bazylikę Mniejszą pw. Świętego Krzyża, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Ogród Saski, Krakowskie Przedmieście oraz Kolumnę króla Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski. Mieliśmy też okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wspomnienia zostaną nam na długo, a wiedza, którą zdobyliśmy pewnie nie raz przyda się na lekcjach historii i języka polskiego.