Trzecioklasiści poznawali życie i kulturę Indian

W środę 5 października uczniowie klas IIIc i IIIb odwiedzili Wioskę Indiańską niedaleko Ozorkowa.

Ich  przygoda rozpoczęła się od zwiedzania wioski, po której oprowadzał pan „Indianin” ubrany w prawdziwy strój indiański. W dwóch pięknych i prawdziwych namiotach tipi mieliśmy okazję zobaczyć misternie zdobione stroje indiańskie, broń, narzędzia, biżuterię, naczynia kuchenne oraz akcesoria niezbędne do opieki nad dziećmi. Wszystkie te przedmioty wykonane były ze zwierzęcych kości, skór i innych pozyskanych części ciała zwierząt.
Nie zabrakło również różnorodnych indiańskich konkurencji zręcznościowych takich jak: strzelanie z łuku, indiański połów ryb.  Uczyliśmy się także pieśni i tańców ducha ognia.
Kolejną atrakcją w wiosce był sklepik z ciekawymi indiańskimi pamiątkami. Każdy mógł nabyć ręcznie robioną, indiańską biżuterię, breloczki oraz inne pamiątki.
Z niecierpliwością czekaliśmy na ognisko i kiełbaski, które swoim zapachem przyciągały całą naszą grupę.
Wszystkim dzieciom zostały pomalowane twarze lub dłonie, aby mogły stać się prawdziwymi członkami plemienia indiańskiego.
Bogatsi w wiedzę o kulturze i życiu Indian, trzecioklasiści wrócili do Piotrkowa.