Trzeciklasiści w mikrokosmosie

W środę 27 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IIIb i IIIc odwiedzili Park Edukacyjno - Rozrywkowy MIKROKOSMOS w Ujeździe.

Park MIKROKOSMOS, to tematyczny ogród edukacyjno-rozrywkowy, który jako pierwszy na świecie dał oczom zwiedzających niezwykle realistyczne rzeźby owadów oraz mikroorganizmów, wykonanych z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną.
W Parku znajduje się 25 rzeźb owadów oraz tyle samo gigantycznych bakterii i wirusów znacznie większych od oryginałów – owady są setki razy większe względem oryginałów natomiast jeśli chodzi o mikroby, mówić należy o powiększeniu wielomilionowym.
W parku, znajdują się również woliery z żywymi ptakami egzotycznymi jak bażanty czy papugi, a po stawie pływają pary czarnych łabędzi oraz niezwykle barwnych mandarynek.

Wycieczka zorganizowana została w ramach programu „Odkrywamy bioróżnorodność- program edukacji ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.