Szóstoklasiści we wrocławskim ZOO

W piątek 3 czerwca 2016 r. klasy szóste brały udział w wycieczce do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych zwierzętom zagrożonym wyginięciem, które obecne są we wrocławskim ZOO. Edukatorzy wyjaśnili, jaką rolę pełnią ogrody zoologiczne w procesie ratowania ginących gatunków. Dzieci  dowiedziały się także o zagrożeniach, na które narażone są zwierzęta. Wycieczka odbyła się w ramach projektu szkolnego: „Odkrywamy bioróżnorodność- program edukacji ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.