Świętowaliśmy niepodległość

11 listopada 2016 r. obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Tego dnia w Piotrkowie, tak jak w wielu polskich miastach odbyły się uroczystości upamiętniające tę ważną w historii Polski datę.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele o.o. Bernardynów. Po nabożeństwie zaproszeni goście, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy naszego miasta przeszli pod Pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza. Ta część uroczystości rozpoczęła się od odśpiewania przez zebranych hymnu państwowego i przemówienia prezydenta Krzysztofa Chojniaka, a zakończyła złożeniem kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów klas VI – Kinga Edyk z kl. VI b, Roxana Seroka z kl. VI c, Szymon Bednarek z kl. VI a i Adrian Stańczyk z kl. VI c.