Spotkanie autorskie z panią Dorotą Mularczyk

W dniach 19 i 20 października 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Tym razem gościliśmy autorkę książek fantastyczno – przygodowych dla dzieci i młodzieży panią Dorotę Mularczyk.

Pisarka przeprowadziła trzy rodzaje zajęć:
1. dla klas I i II „Bajkowe czytanie”- czytanie wybieranych przez dzieci bajek lub wierszyków oraz krótka informacja o tym jak powstały.
2. dla klas III i IV „Klawiatura obok pióra” – połączenie spotkania autorskiego
 z poprowadzeniem dyskusji na wesoło wg. ustalonego schematu, dzięki któremu
 uczniowie sami odkryli co jest dla nich bardziej wartościowe, komputer czy książka. Pisarka poruszyła również temat konsekwencji nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z komputera, zwłaszcza jeśli chodzi o gry. Jako alternatywę zaproponowała lekturę książek, których nie czyta się do poduszki, ponieważ nie wywołują senności.
3. dla klas V i VI „Pisać każdy może” – połączenie spotkania autorskiego z zabawą, w której  klasa wymyślała temat i tworzona była przez dzieci opowieść, inscenizacja, bajka itp.
Bardzo dziękujemy pani Dorocie Mularczyk za włączenie się do naszej akcji i zachęcanie uczniów do sięgania po książki.

Iwona Dabrowska i Iwona Zborowska