Ślubujemy dziś!

"Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być,
ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś."
Słowa tej piosenki stały się mottem dla pierwszoklasistów, którzy w piątek 28 października 2016 r. zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Na uroczystość pasowania na ucznia przybyli dyrektor szkoły pani Magdalena Bobras, wicedyrektor pani Elżbieta Górka, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów. Tę wyjątkową chwilę uświetnili też swoją obecnością zaproszeni goście: Kierownik Referatu Edukacji pan Radosław Kaczmarek, Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi pani Beata Szarlej, ksiądz prałat Grzegorz Gogol proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim, przedstawiciel Rady Osiedla "Przyszłość" pani Krystyna Słomka i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Kosmowska.
     Pierwszaki wspólnie ze starszymi kolegami z zespołu tanecznego „Fokus” i klasy IVc zaprezentowali program artystyczny, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewania piosenek związanych tematycznie  z  obowiązkami ucznia, ale także  z radością uczenia się i poznawania świata.
Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniami i kolegami, a swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia.
     Świeżo upieczeni uczniowie klas pierwszych otrzymali wiele braw i gratulacji, dyplomy i prezenty od Samorządu Uczniowskiego, a po uroczystości udali się do swoich sal, gdzie czekało na nich "słodkie" przyjęcie zorganizowane przez rodziców.