Projekt „Sylwetki wielkich Polaków – Mikołaj Kopernik”

Rok 2023 był Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym tydzień 11-15 grudnia poprzedniego roku był w naszej szkole tygodniem Mikołaja Kopernika. Włączyliśmy się w ten sposób w obchody „roku Kopernikańskiego”.

Główne cele działań to:
- uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika,
- rozbudzenie zainteresowań uczniów życiem i teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika,
- zachęcenie i wdrożenie uczniów do realizacji projektów edukacyjnych.
W każdej klasie wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące postaci Mikołaja Kopernika i jego teorii. Zorganizowany został również konkurs. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować portret Kopernika lub model układu heliocentrycznego.
Podsumowanie projektu i wręczenie nagród odbyło się 8 stycznia b.r. Występ uczniów klasy 6c na temat życia Kopernika zakończony został wspólnym odśpiewaniem piosenki "W Układzie Słonecznym".
W konkursie nagrodzone zostały klasy: 3b, 6a, 6b i 6c. Gratulacje!