Program edukacyjny "Między nami kobietkami"

Dnia 20 kwietnia 2023 r. w ramach realizowanego od lat w naszej szkole programu „Między nami Kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych z prelegentką firmy ,,Procter and Gamble” panią Karoliną Langier.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku nasza szkoła wzięła udział w zajęciach edukacyjnych o dojrzewaniu. Głównym założeniem programu jest: zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem oraz uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie. Na zakończenie prelekcji uczennice klas szóstych otrzymały broszury informujące o zmianach zachodzących w ich organizmie w okresie dojrzewania opracowane przez Centrum Informacji „Always”. Dodatkowo firma obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże dziewczętom pokonać wielorakość zmian zachodzących w okresie rozwoju kobiety.
Koordynator projektu Anna Nowaczyk