Podróż do wnętrza Ziemi

We wtorek 10 maja 2016 r. uczniowie klas Ib, IIa i IId uczestniczyli w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie i muzeum diabła Boruty w Łęczycy.

Program zwiedzania obejmował prelekcję nt. historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s, który pozostawia niezapomniane wrażenia, przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych, obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych oraz zobaczenie maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego.
W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Łęczycę w celu zwiedzenia Zamku Królewskiego, gdzie znajduje się największa w Polsce kolekcja ludowej rzeźby "diabelskiej", licząca ponad 400 eksponatów, z których część można oglądać na stałej wystawie etnograficznej.