Pędzi, pędzi kulig

"Z kopyta kulig rwie, hej kulig rwie..."
Mimo, że kalendarzowa zima jeszcze się nie rozpoczęła, to uczniowie klas szóstych zrealizowali planowaną od dwóch lat atrakcję. Szóstoklasiści skorzystali z zimowej pogody i wybrali się na kulig. Taki prawdziwy, z zaprzęgiem konnym i dużymi saniami. Uczniowie klas 6b, 6c i 5b mieli wspaniałą zabawę w stadninie koni w Bogusławicach. Na początek było zwiedzanie stadniny i trochę historii, potem zabawy na śniegu, przejażdżki na koniu i wyczekany kulig. Większość po raz pierwszy uczestniczyła w takiej przejażdżce. W czasie sanny trochę było zimno, więc wszyscy chętnie rozgrzewali stopy i dłonie przy ognisku, smażąc kiełbaski i popijając gorącą herbatę. Na koniec uczestnicy kuligu stoczyli bitwę na śnieżki. Było wyśmienicie i smakowicie!