Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM za nami

thumbnail36bd-2
W czwartek 14 kwietnia 2016 r. uczniowie trzecich klas stanęli przed nie lada wyzwaniem. Pisali bowiem swój pierwszy sprawdzian kompetencji.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty to coroczna akcja Operonu i Gazety Wyborczej, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji bazujące na ocenianiu kształtującym. Sprawdzian nie tylko podsumowuje trzyletni etap nauki dzieci, ale dzięki temu, że oswaja uczniów z formułą egzaminów, będzie im pomocny w dalszej edukacji. Dostarcza on także nauczycielom  informacji o umiejętnościach uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.
Arkusze oraz odpowiedzi ze sprawdzianu trzecioklasisty 2016 zostaną zamieszczone 15 kwietnia na stronie Operonu.