Muzyczna podróż po Europie

W poniedziałek 17 października 2016 r. odbył się w naszej szkole koncert pt. "Smyczkiem po mapie" w wykonaniu duetu smyczkowego PRO ARTE. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie: Krzysztof Orzechowski - wiolonczela i Jacek Woźnica - skrzypce.

Po muzycznym powitaniu piosenką pt. "Europo, witaj nam" uczniowie zostali zapoznani z grupą instrumentów strunowych smyczkowych, takich jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Następnie słuchacze zabrani zostali w muzyczną podróż po Europie, w czasie której wysłuchali utworów włoskich, węgierskich, rosyjskich, austriackich, francuskich i polskich. Na zakończenie odbyły się muzyczne  zabawy interaktywne i quiz, podczas którego uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą nt. melodii ze znanych filmów i seriali telewizyjnych.