Międzynarodowy Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.
Z tej okazji w piątek 30 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się kolejne muzyczne spotkanie.

Tegoroczne spotkanie przybliżyło uczniom muzykę ludową. W czasie uroczystości gościnnie wystąpił zespół ludowy Grabiczanie z gminy Grabica, laureat wielu ogólnopolskich konkursów i przeglądów muzycznych. Talent i kunszt muzyczny pokazali również uczniowie naszej szkoły, uczący się również w szkole muzycznej. Na pianinie zagrały Anna Winiarska i Dominika Natkaniec z kl. IVc oraz Aleksandra Kosmowska z kl. Vc. Uczniowie Damian Kacprzykowski z kl. VIa i Jakub Grzeszek z kl. IVb zaprezentowali grę na akordeonie, natomiast Karol Pawlak z kl. IVa zagrał na klarnecie. Oprócz uczniów na scenie zaprezentowali się też nauczyciele, którzy utwór "W murowanej piwnicy" zagrali na bum-bum rurkach. Uroczystość uświetnił występ duetu fortepianowego w składzie Anastazja Wilczkowska i Grażyna  Baranowska. W czasie spotkania wystąpiła także grupa taneczna z kl. Vc oraz Anna Pabich, która pięknie recytowała wiersze o muzyce.
Muzyczne spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim.

Relacje z muzycznego świeta w naszej szkole możecie obejrzeć tutaj.