Konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r., na mocy rozejmu w Compiègne, zakończyła się    I wojna światowa. Tego dnia wojska niemieckie wycofały się z Polski   i po 123 latach zaborów nasza Ojczyzna odzyskała Niepodległość.
„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium.” (Józef Piłsudski)

W związku z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się konkurs na  na najładniejsze prace w dwóch kategoriach:
1. Biżuteria historyczna -  uczniowie klas 4-8.
Biżuteria w biało-czerwonych barwach lub z symbolem godła narodowego.  Prace przez Was wykonane mają przypominać o tym, że żyjemy w wolnym kraju.
2. Godło Polski  - uczniowie klas 1-4.
Godło Polski stworzone z dowolnych materiałów, dowolną techniką.

Drodzy uczestnicy!
  • możesz wykonać jedną pracę: biżuterię lub godło,
  • do biżuterii dołącz etykietę, na której umieść imię, nazwisko i klasę,
  • biżuterię zapakuj w koszulkę do dokumentów lub foliową torebkę,
  • godło Polski należy wykonać na kartonie formatu A4 lub większym; praca ta powinna być opatrzona na odwrocie podpisem: imię, nazwisko, klasa.

Termin:  do 3 listopada 2022 r.
Organizatorzy:
1. Marta Chojnacka sala 10
2. Alicja Pabich sala 12

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.