Konkurs o Prawach Dziecka

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie o prawach dziecka „Czy znasz swoje prawa?”.

1. Organizator
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim pod przewodnictwem nauczyciela historii i społeczeństwa Marty Chojnackiej

2. Adresaci
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III (konkurs plastyczny) oraz IV-V (konkurs ze znajomości praw dziecka) Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim.

3. Cele konkursu:
  • popularyzowanie i utrwalanie praw dziecka,
  • zapoznanie uczniów ze znaczeniem praw dziecka,
  • zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania praw dziecka.
4. Warunki uczestnictwa:
  • Konkurs plastyczny
Uczniowie klas 1-3 wykonają pracę plastyczną na papierze w formacie A3 przy wykorzystaniu następujących technik: rysunek, malarstwo lub kolaż (praca płaska). Temat pracy plastycznej, zwanej dalej „pracą konkursową” powinien dotyczyć Konwencji o Prawach Dziecka albo jednego lub kilku praw w niej zawartych. Uczestnik konkursu musi być autorem samodzielnie przygotowanej pracy konkursowej, która nie może być pracą zbiorową, wcześniej publikowaną lub zgłoszoną do innego konkursu. Praca na odwrocie musi zawierać dane: imię, nazwisko, wiek, klasa.
  • Konkurs wiedzy o prawach dziecka.
Uczniowie klas 4-5 wyrażający wolę udziału w konkursie zgłoszą się do nauczyciela historii Marty Chojnackiej do 17 listopada 2016 r.

5. Założenia
  • Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie powołana komisja konkursowa w składzie: Marta Chojnacka – nauczyciel historii i społeczeństwa, Anna Nowaczyk – opiekun Samorządu Uczniowskiego, Paulina Rybak – nauczyciel nauczania zintegrowanego, Krystyna Słomka - przedstawiciel Rady Osiedla „Przyszłość”
  • Wyniki ogłoszone zostaną w 24 listopada w czasie akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
  • Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Radę Osiedla „Przyszłość”
6. Termin i miejsce konkursu.
Prace plastyczne powinny zostać dostarczone do nauczycielek: Anny Nowaczyk i Pauliny Rybak do dnia 21 listopada 2016 r.
Konkurs ze znajomości praw dziecka odbędzie się 21 listopada 2016 r. na 6 lekcji w sali nr 10. Konkurs ma formę testu  (zadania zamknięte).

7. Zakres materiału.
 Znajomość KONWENCJI PRAW DZIECKA z uwzględnieniem czasu i miejsca powstania.
Strony, z których można skorzystać: http://brpd.gov.pl/prawa-dziecka