Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W piątek 24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły w towarzystwie swoich ulubionych pluszowych zabawek. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, zakończonej misiową dyskoteką.
Wzięliśmy udział w obchodach tego święta, ponieważ doceniamy rolę misia w życiu większości z nas. Miś z pewnością nie raz był naszym kompanem w zabawie, a nawet przyjacielem, który pomógł przezwyciężać trudności. Nie zapominajmy więc o jego ważnej roli w naszym życiu. Co prawda kolejne święto misia dopiero za rok, jednak z całą pewnością nasze misie nie będą czuły się samotne. Przecież z miłości do misiów nigdy się nie wyrasta…