Dzień Patrona Szkoły

W poniedziałek 7 listopada 2016 r. odbyła się akademia upamiętniająca patrona naszej szkoły.

Uczniowie obejrzeli prezentację przypominającą życie i twórczość Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Podczas apelu zostały też wręczone nagrody uczniom klasy VI biorącym udział w konkursie na temat życia i twórczości Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z  28 pytań zamkniętych i 2 zadań otwartych. Komisja w składzie:
Krystyna Słomka – przewodnicząca, przedstawiciel Rady Osiedla „Przyszłość”,
Alicja Pabich – nauczyciel języka polskiego,
Sabina Dudar – nauczyciel przyrody,
Agnieszka Siwakowska – nauczyciel języka niemieckiego,
Katarzyna Kowalska - nauczyciel wspomagający.
przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Roksana Kruz kl. VI a,
II miejsce – Wiktoria Czubaszek kl. VI b i Filip Malinowski kl. VI a,
III miejsce-  Nikola Lorent kl. VI b i Szymon Wilczyński kl. VI c.
Nagrody w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną o Andrzeju Fryczu Modrzewskim otrzymały Julia Mądra i Daria Lipowska z klasy VI a.
Rada Osiedla „Przyszłość” z Piotrkowa Trybunalskiego, dla najlepszych uczestników konkursu ufundowała bilety wstępu i przewodnika na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego, która odbędzie się  w dniu 14 listopada 2016 roku. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych nagród i wiedzy o Andrzeju Fryczu Modrzewskim!