Dzień bez Plecaka

We wtorek 28 marca po raz kolejny obchodzony był w naszej szkole Dzień bez Plecak zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu książek, zeszytów i innych niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek, taczka, walizka czy zgrzebny worek.
Wzorem poprzedniego roku, nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją, a ich kreatywność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. :) Zdjęcia mówią same za siebie!

Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. i jest doskonałą odskocznią od szkolnej rutyny. Dobra zabawa, integrowanie szkolnej społeczności oraz rozluźnienie szkolnej atmosfery to nie jedyne cele dnia bez plecaka.  To zabawne, kreatywne święto odgrywa bardzo ważną rolę i warto wspominać o niej podczas organizowania takiego dnia w szkole. Celem dnia bez plecaka jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…