BohaterON - włącz historię

Nasza szkoła włączyła się w akcję BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek.

Na przełomie września i października na zajęciach historii uczniowie zapoznali się z tematyką Powstania Warszawskiego, obejrzeli filmy i poznali historie Powstańców. A następnie pisali kartki do losowo wybranych uczestników Powstania Warszawskiego.
A uzbierało się tych kartek ponad 200. Pośpiech przy wysyłaniu kartek, był wskazany. Powstańcy Warszawscy to sędziwi ludzie, obecnie mają ponad 80, 90 lat. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień odchodzą kolejni bohaterowie. W wieku 96 lat, 28 września 2018 r., zmarła Danuta Zdanowicz – Rossman „Danka”, łączniczka Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, przyjaciółka Jana Bytnara i Alka Dawidowskiego, postaci opisanych w książce „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. 3 października 2018 r., w wieku 93 lat, zmarł Wacław Sikorski „Bocian”. W trakcie Powstania był w służbie sanitarnej w obwodzie VI Praga. Kartki już do Nich nie dotrą, ale pozostali Powstańcy otrzymają podziękowania, pozdrowienia napisane przez uczniów „piątki”.
Koordynatorem akcji była Marta Chojnacka.