Akcja Edukacja

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w kampanii edukacyjnej Niosę Pomoc oraz  Akcja Edukacja, której organizatorem była Polska Akcja Humanitarna.

Celem tej akcji jest:
•    zdobycie wiedzy o dostępie do edukacji na świecie, szczególnie w krajach, gdzie PAH realizuje projekty humanitarne;
•    włączenie uczniów i uczennic w Niesienie Pomocy, uświadamianie skutków braku dostępu do edukacji i wspieranie działań PAH, których celem jest budowa i wyposażenie 5 szkół w dystrykcie Dhading w Nepalu.

Włączyliśmy się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej, dzięki którym zapewnia ona dostęp do edukacji w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi.  Nasza szkoła przekazała PAH łącznie 550 zł, które pozyskała ze sprzedaży opasek związanych z akcją.