Zazieleniamy łódzkie

W piątek 8 października 2021 r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie przyrodniczym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego mającym na celu poprawianie jakości powietrza i zwiększanie bioróżnorodności. Projekt polegał na dosadzania drzew i krzewów w celu zwiększania ilości terenów zielonych oraz przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu. Krzewy forsycji sadziła klasa VIIa pod opieką nauczycielki biologii pani Marty Bochan.

Za zmiany  klimatyczne odpowiedzialne są procesy naturalne oraz działania człowieka związane z emisją gazów cieplarnianych (m.in. dwutlenku węgla) i wycinaniem terenów zielonych. Wzrost stężenia dwutlenku węgla w atmosferze, do emisji którego przyczynia się przemysł w  znacznym stopniu wpływa na ocieplenie klimatu. Dwutlenek węgla pochłaniany jest przez rośliny. Jedno drzewo w trakcie swojego życia jest w stanie pochłonąć go około 750 kg. Im więcej drzew i krzewów posadzimy tym mniej dwutlenku węgla pozostanie w atmosferze.