Zajęcia w plenerze

W piątek 13 maja 2016 r. uczniowie klasy IVa i IVc udali się w podróż do Muzeum w Nieborowie i Arkadii.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na terenie muzeum:
1) Recepta na zielnik –  zajęcia ekologiczne
Zajęcia podzielone były na  dwie części: teoretyczną  - spacer po francuskim ogrodzie w Nieborowie oraz praktyczną, podczas której uczniowie zakładali własne zielniki. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób  oznacza się  rośliny nasienne i wykonuje zielnik. Zobaczyły też kopie najstarszych zielników świata.
2) Zabytki- zbytki
Lekcja, która stała się prawdziwą zabawą z historią! W ramach zajęć dzieci zwiedzały Pałac, dowiedziały się różnych ciekawostek o życiu Radziwiłłów. Chłopcy mieli możliwość nauczyć się tańców dworskich. Natomiast Ola Kosmowska zachwyciła wszystkich grą na zabytkowym fortepianie. Na koniec zajęć dzieci grały w kalambury, sprawdzające wiadomości o zabytkach nieborowskich.
Wycieczka zorganizowana została w ramach programu „Odkrywamy bioróżnorodność- program edukacji ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.