Wycieczka Szlakiem Piastowskim

W czwartek 21 września 2017 r. uczniowie klas piątych oraz kilkoro uczniów z klas szóstych i siódmych o świcie wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Biskupina, Gniezna i Poznania.
Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w Festynie Archeologicznym "Bogowie wojny" w Biskupinie, w czasie którego oglądali pokazy walk wojowników słowiańskich oraz odwiedzili liczne stoiska, gdzie prezentowano dawne rzemiosła, zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską i Ostrów Lednicki. Następnego dnia uczestnicy wycieczki poznawali Poznań, jego zwyczaje i gwarę. Jednym z najsmaczniejszych punktów pobytu w tym pięknym mieście było Muzeum Rogalowe, w którym poznać można tajniki wypieku Rogali Świętomarcińskich. W czasie zwiedzania Blubry uczestnicy poznali poznańską gwarę, wysłuchali legend oraz obejrzeli malowidła naścienne wykonane w technice 3D przedstawiające dzieje dawnego Poznania. Wielu wrażeń dostarczył uczniom spacer po poznańskim rynku i koziołki, które w samo południe trykają się rogami na ratuszowej wieży.